Дуже часто у перевізників і вантажоодержувачів виникають питання пов’язані з тими чи іншими ньюансами в оформленні вантажів. Ми вирішили описати відповіді на найпоширеніші запитання. І так починаємо.

Код еорІ що це?

Не всі компанії Євросоюзу можуть продавать товари за кордон. Для того щоб мати можливість продавати товар за кордон Євросоюзу – в тому числі в Україну, європейська компанія повинна мати номер EORI.  На початку номер завжди стоїть абревіатура країни. Наприклад Італія IT, Польща PL.

Перевірити номер EORI можна на сайті єврокомісії.

Перевірити EORI фірми

Якщо фірма існує і дійсно має номер EORI то після перевірки номера ми побачимо таке зображення.

код-еори-check

Якщо ж номери немає то назва перевіряється фірми ми не побачимо.

код-еори-неправильный

EX1 декларація

EX1-це екпортна Декларація. Вона може оформлятися відправником товару або митною агенцією, тобто за допомогою наших послуг. Якщо декларація оформляється не відправником то для митного агенства потрібна довіреність на оформлення митних документів. Про це потрібно пам’ятати.

Якщо ви замовляєте товар в Європі але при цьому оформлювати декларацію буде НЕ відправник, тоді ми б рекомендували Вам уточнити номер EORI фірми. Може виявитися те, що фірма не має досвіду в зовнішньоекономічній діяльності. Не хотілося б, щоб після оплати вантажу Ви переживали за те щоб фірма оформила собі номер EORI. Навіть якщо фірма буде оформляти EORI, то оформлення може зайняти деякий час. А це може бути не дуже приємним бонусом.

Нижче ви можете переглянути приклад декларації ex-1 разом з позначеннями важливих номерів eori, mrn.

ex-1-пример

MRN export check

Саме так часто шукають люди сервіс з перевірки номеру MRN. Звичайно, дуже важливою є інформація пов’язана з тим виїхав вантаж за всіма правилами з Євросоюзу чи ні.

Перевірку виїзду задекларованого товару з Євросоюзу ви можете за допомогою сервісу єврокомісії. Там відразу буде видно mrn експортна Декларація закрита чи ні..

Перевірка номеру MRN

проверка-mrn

Якщо ж ви бачите такий напис No information found that satisfies the request. І сайт не бачить вашої декларації MRN. Що це може означати. Причин може бути кілька

  • Може вантаж не виїхав з Євросоюзу або виїхав недавно. Інформація не встигла оновитися.
  • Перевірте правильність номера. Можливо, ви допустили помилку.
  • Запис дуже стара і транспорт був дуже давно. З системи єврокомісії видаляються старі записи.
  • Якщо декларація відкривалася і закривалася в одній країні, то вона могла не потрапити в загальну базу і тому її не видно.

Чи не знаходить номер MRN що робити?

Якщо ж номер декларації не знаходить система, тоді можна попросити у митних брокерів підтвердження вивезення товару. Форма підтвердження вивезення товару має назву. IE 1599. Приклад такої форми Ви можете бачити нижче.

IE599-подтверждение-вывоза-товара-1

Для связи с нами воспользуйтесь формой.Напишите комментарий

Наш Telegram