Відправка вантажу в Європу. Для чого це потрібно.

Україна перебуває в складній економічній ситуації. Для кого то це погано, а для кого-то це нові можливості заробітку. Оскільки робоча сила в Україні дешевшає, а завдяки доступу знову ж таки до Європейського ринку, то багато підприємці закуповують якісне обладнання. А потім виробляють товари які йдуть на експорт в країни Європи.

Ось так у нас з’явився один клієнт якому потрібно було провезти велику партію товару в Європу, для подальшої реалізації товару на території Польщі та Німеччини.

Як ми працювали і які способи ввезення товару на територію Європи ми розповімо далі.

Які є способи відправки вантажу в Європу?

Звичайно ж є відомі фірми які можуть доставити товар в Європу.
Після дзвінка у відділення DHL Україна стало зрозуміло, що у них є логістичний склад в Чехії. Товар їде машиною з Києва до Чехії, лежить на складі де його розмитнюють митні органи і потім товар буде допущений для продажу на території Євросоюзу.

Українська компанія “Нова Пошта” пропонує подібного роду послуги. Після розмови зі співробітниками компанії теж стало зрозуміло що теж вантаж якийсь час буде знаходиться на складі в Чехії.

Які можливості ввезти вантаж до Європи були випробувані і проаналізовані.

Один спосіб доставки вантажу в Європу-це доставка через кур’єрську службу DHL.

Плюси доставки товару в Європу через Чехію

 • На деякі позиції товару поширюється знижена ставка податку VAT 15%.

Мінуси доставки товару в Європу через Чехію і український DHL

 • По перше бажання співпрацювати відбила ціна за транспорт. За доставку коробки 50 кг приємна дівчина з DHL повідомила ціну в 30 000 грн ( дата березень 2018 року). Ціна ця без сплати мита.
 • Другою причиною було розмитнення товару на непідконтрольному складі На території Чехії. У разі якщо щось не сподобається митним органам, товар або знищать, або доставлять назад в Україну і потрібно буде заплатити швидше за все таку ж суму за доставку.
 • Так як товар повинен був реализоватся на території Польщі та Німеччини вигідніше було працювати саме через Польщу
 • Швидкість всієї процедури була не така як хотів клієнт. Вантаж спочатку потрібно було вислати до Києва. Там вантаж перевантажується в інший автомобіль (перше перевантаження). Далі вантаж їде в Чехію, оглядається в пункті пропуску швидше за все в Польщі або Словаччині, далі вивантажується на складі (друге перевантаження). Доставка вантажу зайняла б мінімум тиждень, і були великі сумніви щодо цілісності вантажу після перевантаження іншими людьми.

Як ми вирішили доставити вантаж на територію Євросоюзу

Ми вирішили взяти автомобіль і ввезти вантаж на територію Польщі попередньо підготувавши всі документи для імпорту товару.

Документи, які були підготовлені для транспорту вантажу в Польщу

 • Рахунок фактура на товар
 • Пакинг лист на товар ( не вимагається для всіх товарів)

При перетині кордону була оформлена митна декларація Т-1. Ця транзитна декларація використовується для того, щоб довезти товар під митним контролем до локальної митниці.

Після доставки вантажу на локальну митницю було оформлено імпорт товару та зроблено імпортну декларацію.

Після цього було сплачено податок VAT.
Товар був допущений до продажу вже наступного дня після відвантаження товару в Україні

Почему груз из Украины был ввезен в именно Польшу.

Чому вантаж з України був ввезений в саме Польщу.

Нам було зручно ввезти товар саме через Польщу з таких причин:

 • У нас є свій склад на якому ми несемо відповідальність за товар. Після доставки товару на склад ми можемо розгрупувати товар і відсилати малими партіями, з віддаленим складом такої можливості немає
 • Близькість Польщі в Україні і те що Польща знаходиться в Євросоюзі спростило операції з товаром. Крім того у нас є всі можливості зручно висилати товар в будь-яку країну Європи.

Якщо інформація була вам корисною, ми вже не дарма це писали:) якщо ж ви хочете скористатися нашими послугами або проконсультуватися будь ласка пишіть нам. Консультації безкоштовні 🙂

 

Для связи с нами воспользуйтесь формой.  Напишите комментарий